HABERLER

Peyzaj Araştırmaları Derneği Haberleri

Uluslararası Peyzaj Günümüz Kutlu Olsun!

20.10.2017

Avrupa Peyzaj Sözleşmesi 20 Ekim 2000 tarihinde Floransa’da imzalanmıştı. Sözleşmeya taraf olan 38 ülkede bu yıl ilk defa sözleşemenin yıl dönümü “Avrupa Konseyi Uluslararası Peyzaj Günü” olarak kutlanıyor. Uluslararası Peyzaj Günümüz kutlu olsun! Ortak paylaşımımız, kültürel ve do..

Green Re-vision: A Framework for the Resilient Cities Projemiz Başladı

15.09.2017

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, faydalanıcı kurumu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve sözleşme makamı Merkezi Finans ve İhale Birimi olan  “İklim Değişikliği Alanında Ortak Çabaların Desteklenmesi Projesi”  Türkiye’de ortak iklim değişikliği etkilerini azaltma çabalarını güçlendirmek için kamu farkındalığını v..

Yağmur Hasadı Projesi Kapanış Toplantısı ve Yağmur Günü Etkinliği Gerçekleştirildi

14.02.2017

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti iş birliğiyle Sivil Toplum Diyaloğu IV kapsamında desteklenen Yağmur Hasadı Yoluyla İklim Değişikliğine Uyum projemizin 13 Şubat 2017 tarihinde 57 kişinin katılımıyla Proje Kapanış Toplantısı ve Yağmur Günü etkinliği gerçekleştirildi.

Proje Yürütücüsü Gülin Özdemir, AB Bakanlığı'ndan Uzman O..

PAD, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası\'nın düzenlediği 6. Peyzaj Mimarlığı Kongresi\'nde...

09.12.2016

Dernek başkanımız Prof. Dr. Hakan Alphan, genel sekreterimiz Müge Tokuş Coşgun, Çankaya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Zeynep Özen ve Çankaya Belediyesi Peyzaj Mimarı ve yağmur hasadı eğitmeni Derya Özek, "İklim Değişikliğinin Etkilerine Karşı Peyzajların Düzenlenmesi için bir Araç: Yağmur Hasadı" sunumuyla 6. P..

PAD Sivil Düşün AB Programı Danışma Kurulu Toplantısı ve İklim Eylem Fuarı’nda…

20.10.2016

Sivil Dusun AB Programi İklim Eylem Fuarı'nda Yağmur Hasadı Yoluyla İklim Değişikliği'ne Uyum projemizi paylaştık. #siviltoplumdiyalogu#peyzajarasti..

İklim Değişikliğine Yerel Çözümler: Yağmur Hasadı Konferansı 3-4 Ekim 2016 tarihlerinde Ankara\\\'da gerçekleştirildi

05.10.2016

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti iş birliğiyle Sivil Toplum Diyaloğu IV kapsamında desteklenen Yağmur Hasadı Yoluyla İklim Değişikliğine Uyum projemiz kapsamında gerçekleştirilen uluslararasıkonferans; çoğunluğu Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden belediyeler olmak üzere, sivil toplum kuruluşları, çiftçiler, üniversiteler ve ilg..

Portekiz Çalışma Ziyareti ve Eğiticilerin Eğitimi Programı Tamamlandı

05.06.2016

Derneğimizin Çankaya Belediyesi ve Portekiz İnsancıl Dünya Derneği (AMH) ile ortak yürüttüğü ve AB ve Türkiye işbirliğiyle Sivil Toplum Diyaloğu Çevre Hibe programı kapsamında desteklenen "Yağmur Hasadı Yoluyla İklim Değişikliğine Uyum" projesi kapsamında Portekiz'de yapılan teknik gezi sona erdi. 22-26 Mayıs tarihlerinde Çan..

Bugün Dünya Çiftçi Günü...

14.05.2016

Bugün Dünya Çiftçi Günü... Toprağı emeğiyle işleyerek yaşamın gerçek üreticisi olan kadın ve erkek tüm çiftçilerin günü kutlu olsun!

Sivil Toplum Diyaloğu Çevre Hibe Programı kapsamında hibe alan ve Çankaya Belediyesi ve Portekiz İnsani Dünya Derneği ile birlikte yürüttüğüm&uu..

Bugün 22 Mart Dünya Su Günü...

22.03.2016

Bugün 22 Mart Dünya Su Günü... Su yaşamdır..
En temel sorun olan kuraklık, Küresel iklim değişikliği nedeniyle artmaktadır. Türkiye'nin su zengini bir ülke olmaması gösteriyor ki; suyu tasarruf etmek ve mevcut kaynakları kirletmemek için tedbirler almak gerekiyor.

Giderek azalan suyumuzu korumak ve tasarruf etmek için bizim de..

Yağmur Hasadı Projesinde İlk Adım Atıldı!

18.03.2016

Avrupa Birliği ve Türkiye işbirliğiyle gerçekleştirilen Sivil Toplum Diyaloğu IV Çevre projeleri kapsamında desteklenen ve Çankaya Belediyesi ve Portekiz İnsancıl Dünya Derneği ile ortak yürüttüğümüz "Yağmur Hasadı Yoluyla İklim Değişikliğine Uyum" Projemizin ilk faaliyetleri gerçekleştirildi. Portekiz İnsancıl Dü..

“Yağmur Hasadı Yoluyla İklim Değişikliğine Uyum” isimli AB Projemiz Kabul Edildi!

08.01.2016

İklim Değişikliği sürecinde kentsel ve kırsal peyzajda yaşanacak sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapmaya öncelik veren Peyzaj Araştırmaları Derneği, “Doğal Bitkilerle İklim Dostu Çankaya Parkları” projesinin ardından şimdi yeni bir projeye daha imza atıyor. Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti işbirliği ile oluşturulan ..

2. DÖNEM YÖNETİM KURULU GÖREV DAĞILIMI

04.11.2015

Peyzaj Araştırmaları Derneği 2. Olağan Genel Kurulca göreve seçilen yönetim kurulu üyeleri arasında görev dağılımı yapıldı. 

Hakan ALPHAN__________________Başkan

Çiğdem COŞKUN HEPCAN________Başkan Yardımcısı

Semiha DEMİRBAŞ ÇAĞLAYAN____Sayman

Müge TOKUŞ COŞGUN___________Genel Sekreter

Gülin ÖZDEMİR_______..

Tüm Hakkı Saklıdır | Peyzaj Araştırmaları Derneği www.padorg.tr

İnteraktif İş Web Tasarım